O Krámku - Ze zákulisí

Jak to všechno začalo

 

Proč jsem se rozhodla otevřít právě obchůdek se zdravou výživou? Vše to začalo v době, kdy jsem cítila, že mi v životě něco chybí. Neustále jsem toužila po něčem novém. Až jsem jednoduše otevřela oči a nechala život, aby mi ukázal správnou cestu.

 

Než se naděju, navštěvuji školu Kouzelných bylinek v Českém Krumlově. A první plány spatří světlo světa. Lektoři této úžasné školy mě inspirují. Jejich výklad založený na dlouholetých zkušenostech a znalostech mě doslova pohlcuje a především mi něco konečně začíná dávat smysl.

 

Respekt k sobě a k přírodě. Nespěchat a poslouchat své tělo, vnímat signály, které nám tělo dává a naučit se žít v souznění s ročními obdobími. Najednou začínám věřit, že je ten správný okamžik vykročit a jít dál.

 

Mé přání a mise: „Krámek, který bude propagovat ideu – zboží bez obalů.“

Osud či náhoda?

 

Čirou náhodou se mi dostává do rukou kniha Domácnost bez odpadu. Najednou má vše hlubší smysl, vše se mi začíná propojovat.

 

Proč doma hromadit potraviny, které možná ani nesníme, proč kupovat víc, než potřebujeme? Proč nás společnost nutí nakupovat ve velkém? Proč plýtvat? A tak když pročítám poslední kapitolu, jsem již rozhodnutá.

 

Otevřu bezobalový Krámek se zdravou výživou. Jsem nadšená a plná odhodlání. Jsem zvědavá, co se změní. Opravdu je to, co jsem si přečetla, nakonec tak snadné? Každopádně, když to nezkusím, neuvěřím. A co vy?

jak-vznikl-kramek-rozmarynka

Proč zrovna Rozmarýnka?

 

Poslední den v práci. „Bože, asi se rozpláču.“ Dostávám od svých kolegyň keřík Rozmarýnu. Má to pro mě nezměrný význam.

 

Tento název vyjadřuje radost, lásku, volnost, výjimečnost, zdraví, ale především mou vlastní podstatu. A tak krámek dostává i pro mne významné a smysluplné jméno – Krámek Rozmarýnka.

A jak to v Krámku Rozmarýnka chodí?

 

Všichni to známe. Při výběru kalhot nám občas nesedí velikost, kterou běžně používáme. S jídelníčkem je to stejné, proto se na tento problém zaměřujeme.

 

Každý z nás je jedinečný a vyhovuje mu něco jiného.  V našem Krámku společně hledáme vaše potřeby a tomu přizpůsobujeme výběr produktů.

 

A která bylinka je pro mne ta nejvzácnější? Já osobně mám ráda měsíček. Ne nadarmo se o něm říká: „Kudy teče, tudy léčí…“

 

Těším se, až vám třeba poradím nebo pomůžu vybrat bylinky, které potřebujete právě vy…

Obchoďák vs. Krámek

 

Konečně nakoupíte tolik, kolik potřebujete.
„I dvě lžičky soli?“ Přesně tak. Nakupovat bez obalů je totiž mnohem výhodnější, levnější i šetrnější pro životní prostředí.

 

Nejsme jen tak obyčejný krámek. Ráda se s vámi podělím o své zkušenosti třeba s čínskou dietetikou.

 

Nebo si u nás zpestřete jídelníček z netypických surovin, sestavený podle vašich potřeb.

Jak radil Gánddhí – „Buďte změnou, kterou chcete vidět ve světě.“

 

Teď už vím, že kráčím po té správné životní cestě. Po té cestě kráčíme společně, za to vám děkuji.

 

S veškerou úctou

 

Dáša Musilová

– Majitelka Krámku Rozmarýnka

Jak to vše začínalo a kde jsme dnes

Utužujeme vztahy s našimi partnery